Follow Us

4 typy bagażu, której potrzebujesz podczas podróży samolotem?

4 typy bagażu, której potrzebujesz podczas podróży samolotem?

Dla przeciętnego Amerykanina, lotnictwo jest drogie. W pierwszym kwartale 2019 r., przeciętny amerykański lotnik zapłacił 353,52 USD za bilet krajowy w obie strony, według Bureau of Transportation Statistics. Dlatego też wiele rodzin woli jeździć samochodem niż latać, nawet w podróży przełajowej, i dlatego wielu oszczędnych podróżnych opracowuje złożone strategie, aby zaoszczędzić pieniądze na lotniskach.

A bagaż to nieunikniony koszt podróży lotniczej, który szybko wymyka się spod kontroli, jeśli nie jesteś ostrożny.

Doświadczeni lotnicy znają pułapki przepakowywania. Wniesienie nawet o jeden bagaż za dużo, niż jest to konieczne, oznacza konieczność poniesienia opłat za bagaż rejestrowany pobieranych przez wszystkich głównych przewoźników krajowych z wyjątkiem Southwest Airlines. A jeśli przekroczysz standardowy limit wagi 50 funtów na lotach krajowych, jesteś na haku dla przerażonych $ 100 za segment opłaty za nadwagę worka. Sprawdzenie torby jest często nieuniknione w przypadku dłuższych podróży. Ale sprawni pakowacze wiedzą, jak podróżować lekko z minimalnym bagażem i zredukować te dopłaty, które nie są pobierane z kieszeni.

Dodatkowo, przepełniony bagaż osobisty jest w porządku na szybki weekendowy zjazd w Chicago. A kompaktowa błystka obrotowa, która mieści się w górnym koszu, prawdopodobnie pomoże Ci przetrwać miesięczny pobyt w Houston od poniedziałku do czwartku. Ale co z tygodniowym wyjazdem na kemping w Yosemite? Albo europejski dwutygodniowy pobyt w Houston, który planujesz od lat?

Mądrzy podróżnicy wiedzą też, co dzieje się z ich torbami, gdy są poza zasięgiem wzroku. Handlarze bagażami ciężko pracują i zasługują na nasze podziękowania. Ale ich zadaniem jest wydostanie samolotu z bramy na czas, a nie delikatne umieszczenie walizki z pamiątkami po włoskim winie w najbardziej miękkim rogu luku bagażowego. Urządzenia do prześwietlania są jeszcze bardziej surowe, o czym wie każdy, kto ma pecha doświadczyć kradzieży TSA.

Z biegiem lat, nadużycia kumulują się, pozostawiając za sobą otarcia, zadrapania, łzy i połamane suwaki. Po co kupować torbę lub walizkę z imieniem i nazwiskiem, płacąc premię za etykietę lub wzór tkaniny rozpoznawalny tylko przez niewielką mniejszość współpodróżnych? Tania alternatywa, o niższej cenie, równie dobrze sprawdza się w miarę upływu czasu.

Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby uzupełnić swój repertuar bagażu – nie płacąc więcej niż powinieneś.

4 Podstawowe rodzaje bagażu w podróżach lotniczych

Zbudowanie odpowiedniej szkoły bagażowej w ramach budżetu nie jest trudne. Zdecydowana większość podróży lotniczych odbywa się z nie więcej niż czterema sztukami bagażu na osobę, co stanowi cztery różne rodzaje bagażu. Kupiony nowy lub delikatnie używany, ich łączny koszt powinien być niższy od średniego kosztu jednej podróży w obie strony amerykańskiej taryfy lotniczej. Adepci łowcy okazji nie powinni mieć problemu z przyjazdem znacznie poniżej 350 dolarów, korzystając z ofert sklepów oszczędnych i sklepów z używanym sprzętem sportowym.

Jest tylko kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o każdym z podstawowych typów bagażu w podróży lotniczej, aby jak najlepiej wykorzystać każdy z nich. Kluczem jest znalezienie niedrogich modeli, które można dodać do swojej kolekcji.

 1. Carry-On
  Walizka to spinka do zestawu bagażowego. W krótszych podróżach bez specjalnej odzieży lub sprzętu, Twój bagaż podręczny jest prawdopodobnie jedynym, którego będziesz potrzebować – choć możesz wybrać torbę osobistą, taką jak torebka lub torba, która zmieści się dokładnie wewnątrz bagażu podręcznego lub pod siedzeniem przed Tobą.

Idealną torbą podręczną jest walizka z miękkiej lub rozszerzanej twardej strony z czterema wielokierunkowymi kółkami, której wymiary są na tyle wąskie, że spełniają limity wymiarów bagażu podręcznego linii lotniczych. Okazjonalnie można zobaczyć ten typ walizki zwany „wheelie” lub „rollaboard”. Ale większość marek bagażowych i sprzedawców preferuje „błystkę”. Niezależnie od tego, jak to nazwiesz, Twój wózek na kółkach powinien poruszać się równie dobrze w każdym kierunku, aby zapewnić maksymalną zwrotność w terminalach lotniskowych i systemach transportu publicznego. Większość błystek posiada teleskopowe (chowane) górne uchwyty dla zwiększenia komfortu i elastyczności.

Główne amerykańskie linie lotnicze wymagają, aby rozmiar bagażu podręcznego wynosił około 45 cali liniowych, łącznie z kołami i uchwytami. Przekłada się to na rozmiary skrzyni o wysokości 22 cali, szerokości 14 cali i głębokości 9 cali. Ponieważ koła dodają mniej więcej cala, najwyższy dopuszczalny rozmiar nadwozia typu hardside do noszenia pod ręką mierzy 21 cali wysokości – choć linie lotnicze często naginają te zasady. W przypadku pełnych lotów, szanse są duże, że i tak zostaniesz poproszony o sprawdzenie swojego bagażu podręcznego na kółkach, więc nie ma wielkiej motywacji, aby nie zwiększać jego wymiarów.

Przyjazne dla budżetu walizki, które spełniają wymagania większości linii lotniczych w zakresie noszenia podręcznego, to 20-calowa błystka twarda AmazonBasics i 20-calowa błystka Samsonite Bartlett. 21-calowa błystka Samsonite Lift 2 jest również konkurencyjna cenowo podczas częstej sprzedaży Samsonite.

Jeśli wolisz mieć podręczną torbę bez kół, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie materiałowa torba tygodniowa, taka jak Novel Duffle firmy Herschel Supply Company lub pojemnik podróżny Beis Weekender. Poszukaj torby z wyściełanymi, regulowanymi paskami na ramię i wieloma zapinanymi na zamek błyskawiczny przegrodami do organizacji. Większość toreb weekendowych z łatwością mieści się w koszu nad głową, nawet w mniejszych samolotach. Zwróć uwagę na pełną objętość torby, którą znajdziesz na jej karcie specyfikacji. Mniejsze torby tygodniowe mają tylko ułamek pojemności 20 lub 21-calowej błystki.

 1. Torba osobista
  Torba osobista liczy się jako osobisty przedmiot, który linia lotnicza umożliwia przewożenie w samolocie oprócz bagażu podręcznego. Wybierz, co chcesz, o ile zmieści się pod siedzeniem przed Tobą. Dla osób podróżujących samotnie w celach rekreacyjnych jest to często duża torebka z paskiem, mała torba kurierska lub plecak uniwersalny, taki jak eBags Professional Weekender. Dla rodziców z małymi dziećmi może to być torba na pieluchy lub mały plecak tygodniowy. Dla osób podróżujących służbowo może to być teczka lub torba na laptopa o dużej pojemności, jak np. plecak firmy Herschel Supply Company Retreat Light.

Chyba, że potrzebujesz czegoś konkretnego, takiego jak torba na pieluchy, maksymalnie wykorzystać swój osobisty przydział torby z plecakiem, torba na weekend, mała torba na laptopa lub torba o dużej pojemności. Z łatwością zmieszczą się w nim mniejsze przedmioty, które można określić jako „osobiste”, takie jak mała torebka lub wąski rękaw na laptopa. Moja osobista torba to pobity plecak Columbia, który mam od lat. Z miejscem na pokrowiec na laptopa, kilkoma zmianami lekkiej odzieży i przyborów toaletowych, jest to moja jedyna torba na samotne podróże w ciepłą pogodę, trwające nawet cztery dni.

Niezależnie od konfiguracji, idealna torba osobista jest wolna od rąk – to znaczy noszona na plecach lub ramionach, najlepiej z regulowanymi paskami. Mimo, że jest bardziej przystępna cenowo niż plecaki czy plecaki tygodniowe, podstawowe pojedynki mogą nie sprawdzać obu pudełek.

 1. Pełnowymiarowa spinnerka – torba w kratę
  W przypadku podróży trwających dłużej niż kilka dni lub wymagających specjalnej szafy lub sprzętu, potrzebna jest większa walizka, która nie zmieści się w schowku nad głową. Zrób z niej błystkę z miękkiej lub rozszerzalnej twardej strony o wysokości co najmniej 25 cali.

Moja rodzina ma dwie pełnowymiarowe błystki, po jednej dla mnie i mojej żony: 26-calową błystkę kontrolowaną Chester Regula i 28-calową Samsonite Winfield 2. Różnice między nimi są mniej subtelne niż się wydaje. Regula jest bardziej zwrotna i ma mniejszą masę własną, więc jest idealna na wyprawy o średniej długości, które wymagają specjalnego sprzętu – na przykład wyskakujące krzesełko dla niemowląt i formuła, które łącznie dodają prawie 10 funtów do wagi brutto skrzyni. Winfield to bestia o dużej pojemności, która najlepiej sprawdza się jako wspólny bagaż w miejsce jednego lub obu naszych nosidełek – niedawno wykorzystaliśmy ją do transportu odzieży formalnej na wesele, dojechaliśmy z Winfieldem i dwiema większymi torbami osobistymi.

Podróżującym bez specjalnych potrzeb, małym dzieciom czy super długim trasom podróży wystarcza 26-cio calowa błystka z możliwością rozbudowy. Choć nie trzeba jej przenosić przez terminal, trzeba ją podnosić do i z bagażników samochodowych i tac bagażowych, a dodatkowy 2 lub 3-calowy wzrost dodaje 2 lub 3 funty pustej wagi. Większe walizki zazwyczaj kosztują więcej niż kompaktowe alternatywy, choć dostępne są również opcje ekonomiczne w dowolnym rozmiarze.

 1. Dużych rozmiarów Duffel
  Duża duffle jest ostatnim ogniwem czteroczęściowego łańcucha bagażowego. Dla większości podróżnych jest ona również najmniej używana – choć jest przydatna do wielu rzeczy poza podróżą samolotem, w tym do kempingów samochodowych i zajęć rekreacyjnych, takich jak hokej na lodzie i wyjście na plażę.

Wartość dużego pojedynku jest dwojaka: niewielki ciężar własny i duża nośność. W dłuższych podróżach, które wymagają dwóch worków w kratę, można wypchać duffel lekką odzieżą i dodatkami, nie przekraczając limitu 50 funtów wagi narzuconego przez większość linii lotniczych. Rufel Patagonia Black Hole może pomieścić do 100 litrów ładunku, ale waży znacznie poniżej 4 funtów – 5 funtów mniej niż Regula, która jest stosunkowo lekka jak na swoją klasę.

Ponieważ sprawdzisz swoje łóżeczko, nie musisz się martwić o przeciągnięcie go do bramki, choć nadal chcesz mieć regulowany pasek dla wygody i dźwigni. Jeśli planujesz zapakować ciężki, zainwestuj w wysokiej jakości materiał. Wzmocniony nylon jest lepszy do kontroli wagi, ale tradycyjne płótno jest często mocniejsze.

Nawet jeśli nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni ładunkowej w drodze powrotnej, spakuj pustą, złożoną falbanę do zwykłej walizki. Przyda się on na nieporęczne pamiątki odebrane w trakcie podróży, a może nawet wyeliminuje potrzebę międzynarodowej wysyłki, której koszt prawdopodobnie przekroczy wszelkie opłaty za międzynarodowe torby rejestrowane. Alternatywnie, użyj swojej torby jako kosza na brudne, mokre ubrania, które wolałbyś trzymać oddzielnie od czystych przedmiotów.