Follow Us

Ile żyje świerszcz ?

Świerszcze to owady z dużymi tylnymi nogami używane do skakania, ściśle przypominające koniki polne i spokrewnione z Katydydami. Świerszcze mają długie anteny, które czasami mogą być dłuższe niż ich ciała. Większość ludzi myśli o świerszczach jako o czarnych, ale różne gatunki występują w różnych kolorach.

Rodzaje .
Na całym świecie istnieje ponad 900 osobnych gatunków świerszczy. Niektóre z nich to świerszcz polny, wielbłąd i świerszcz domowy. Żaden z tych świerszczy nie żyje dłużej niż rok, a niektóre przetrwały przez znacznie mniejszą rozpiętość. Świerszcz polny umiera w zimie każdego roku, podczas gdy świerszcz domowy może żyć do roku w domu, gdzie jest ogrzewany przed poddaniem się starości.

Ramy czasowe
Jak świerszcze mogą przetrwać z pokolenia na pokolenie, jeśli dorośli umierają podczas mroźnej pogody? Odpowiedź jest taka, że składają jaja w miejscach, gdzie mogą przetrwać zimę. Świerszcze polne składają swoje jaja na przykład w ziemi. Jaja wylęgają się w następnym roku, ale dopiero późną wiosną lub wczesnym latem. Nimfy stopniowo zwracają się do dorosłych, trwa to nawet 90 dni. Dorosłe świerszcze kolegają się i składają jaja w ziemi, zanim zimno odbierze im życie.

Cechy charakterystyczne
Jednym z gatunków świerszczy, których zimno lub szybka starość nie zabija, jest kret świerszczy. Te świerszcze spędzają zimę głęboko w ziemi. Rzeczywiście, spędzają większość życia pod ziemią. Młode nimfy zmieniają się wiosną w dorosłe w miarę zbliżania się sezonu godowego. Ale dorosłe w końcu umierają, zaraz po godowaniu, a samice składają jaja. Po tym wszystkim, co zostało powiedziane i zrobione, kret świerszczy może żyć nawet dwa lata od jaja do dorosłego.

Rozważania
W wielu kulturach świerszcz jest uważany za szczęśliwca. Są one nawet trzymane jako zwierzęta domowe, ale nadal umierają na starość w ciągu roku. Świerszcze wydają odgłosy świerszczy, ocierając o siebie skrzydła, a nie tylne nogi. Tylko samiec świerszcza może w ten sposób wydobywać odgłosy świerszczy. Robią to, aby odstraszyć inne samce lub przyciągnąć samice podczas sezonu godowego.

Wnikliwość eksperta
Niektóre gatunki świerszczy przedostają się do Twojego domu, zwykle aby uciec przed zimnem. Może to stanowić problem, gdy zaczynają świergotać, ponieważ są na tyle głośne, że nie dają komuś spać w nocy. Świerszcze w domu będą jeść tkaniny, jedzenie i papier. Jeden lub dwa świerszcze w domu to nic wielkiego, ale jeśli wstaną tam w liczbie, mogą wyrządzić pewne szkody.