Follow Us

Jak otworzyć zegarek na rękę?

Jak otworzyć zegarek na rękę?

Jeśli nie posiadasz specjalistycznych narzędzi do demontażu podkładki pod zegarek, możesz nie wiedzieć, jak wymienić baterię lub naprawić zepsuty zegarek. Nie trzeba jednak kupować drogich narzędzi, aby oderwać podkład zegarka od podłoża. W wielu przypadkach wystarczą konkretne artykuły gospodarstwa domowego. W zależności od zegarka, można go oderwać od podłoża za pomocą czegoś tak prostego jak miniaturka, żyletka, gumowa kulka lub nożyczki.

Wypróbuj swoją miniaturkę na tanich, prostych w budowie zegarkach. Niektóre tyłki zegarków można otworzyć, otwierając prosty zawias z tyłu. Sprawdź swój zegarek, aby określić, czy jego podłoże to umożliwi. Jeśli podkładka nie ma śrub, prawdopodobnie można ją otworzyć za pomocą miniatury.[1]
Ta metoda będzie działać tylko wtedy, gdy na podłożu zegarka nie ma żadnych śrub.
Podczas gdy można użyć innych paznokci, miniaturka jest zazwyczaj największa i najsilniejsza.

Zlokalizuj zawias zegarka. W przypadku prostych zegarków zawias będzie wyglądał jak małe wcięcie wzdłuż krawędzi tylnej części zegarka. W tym miejscu umieścisz swoją miniaturkę, aby oderwać ją od podłoża.
Nie odkładaj zegarka w trakcie pracy. Trzymaj go w drugiej ręce, aby móc nim manewrować, wciągając go do środka.

Umieść swoją miniaturkę pod zawiasem nośnym i unieś ją. Podczas pracy paznokieć powinien być skierowany w stronę tylnej części zegarka. Podnieś powoli, aby uniknąć odprysków lub zgięcia paznokcia. Uciskając i cierpliwie, paznokieć powinien wyskakiwać z tyłu zegarka. Jeśli podkładka nie odskoczy łatwo, należy unikać używania paznokcia, aby go nie uszkodzić.

Alternatywnie można użyć żyletki. Jeśli zawias jest ciasny lub miniaturka jest zbyt krótka, aby oderwać się od podłoża, płaska żyletka również może zadziałać. Włóż krawędź żyletki przez otwór w zawiasie i unieś ją, aż do jej oderwania.[3]
Jeśli nie ma wgłębienia, ale przestrzeń między plecami a obudową, można użyć tej metody z żyletką.
Małe noże kuchenne mogą działać w mgnieniu oka, jeśli nie posiadasz żyletki.