Follow Us

Jak wiązać szalik?

Jak wiązać szalik?

Przynajmniej – oto, co ludzie będą próbować twierdzić.

Nieprawda.

100 lat temu, kiedy otwarte kokpity były standardowe…

Piloci nosili jedwabny szalik na szyi, aby utrzymać ciepło i zapobiec otarciom.

Przez tysiące lat, wojskowi używali ich do rozróżniania żołnierzy…

z jakich batalionów i pułków należałeś…

do tego, jakie były wasze konkretne obowiązki w walce.

Dziś – wełna, kaszmir, a nawet syntetyczne chusty są wykorzystywane do izolowania szyi, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów.

Chodzi mi o to, że szalik jest fantastycznym i męskim dodatkiem na zimno.

Jest to klasyczny męski element garderoby, za którym kryje się silna męska historia.

W dzisiejszym artykule i filmie przyjrzymy się 5 męskim sposobom wiązania chusty.

Zasłona

Zasłona skłania się bardziej ku stylowi niż funkcji. Wcale nie wiązasz chusty – ale to świetny sposób na dodanie odrobiny koloru do drabowego płaszcza i zwrócenie uwagi na twarz.

Zasłona chusty jest najlepsza, gdy jest chłodno, ale nie zimno. Jak sama nazwa wskazuje, po prostu obciągnij szalik na szyję, jednakową długością z każdej strony, i nie zawiązuj go – możesz iść.

Zasłona chusty najlepiej sprawdza się w przypadku chusty o krótkiej lub regularnej długości.

Raz na około

W przypadku chusty Once Around nadal nie przywiązuje się chusty, ale zapewnia ona więcej ciepła wokół szyi niż zasłona chusty, a więc można ją nosić w chłodniejsze dni. Zacznij od obłożenia chusty wokół szyi, dzięki czemu jeden jej koniec będzie dłuższy niż drugi.

Weź długi koniec chusty i załóż go na szyję, a skończysz – nie ma potrzeby wiązania węzła. Końcówki chusty mogą być jednakowej długości lub nierówne – zależy to od preferencji użytkownika.

Over Hand

Ten węzeł szalikowy jest bardzo prosty w wiązaniu, wygląda czysto i funkcjonalnie oraz zapewnia dobrą ochronę szyi przy chłodnej pogodzie.

Obciągnij szalik wokół szyi, dzięki czemu jeden koniec będzie dłuższy od drugiego. Weź długi koniec chusty, skrzyżuj go z krótkim końcem, a następnie przynieś go pod i przez otwór przy szyi, aby zawiązać.

Po zawiązaniu węzła, pociągnij za oba końce chusty, aby je dociągnąć, aż będziesz zadowolony z wyglądu. Myślę, że ten węzeł w chuście wygląda najlepiej, gdy jeden z jego końców jest nieco dłuższy od drugiego.

Odwrotna chusta na szaliku

To świetny sposób na noszenie szalika przy chłodniejszej pogodzie. Znowu nie wiązasz tego węzła chusty, ale zapewnia on dużą ochronę szyi.

Zasłoń chustę na szyi, upewniając się, że oba końce są jednakowej długości.

Weź jeden koniec chusty i przełóż go przez szyję i przez przeciwległe ramię, a następnie zrób to samo z drugą stroną. Nie ma potrzeby wiązania chusty – w razie potrzeby dopasuj chustę wokół szyi i gotowe.

Paryski węzeł chusty

Bardzo elegancko wyglądający sposób wiązania chusty, ten węzeł chusty zapewnia dobre ciepło na szyi i jest dobrym wyborem przy chłodniejszej pogodzie.

Złóż chustę na pół szerokości, a następnie złóż ją ponownie na pół podłużnie.

Zasłoń chustę na szyi, a następnie przynieś luźne końce przez otwór utworzony przez złożony koniec, aby zawiązać węzeł. Zaciśnij szalik na szyi i jesteś gotowa do drogi.