Follow Us

Jakie skarpetki do garnituru?

Jakie skarpetki do garnituru?

Podstawowa zasada dla męskich skarpetek jest prosta:

Kolor twojej skarpety powinien pasować do koloru twoich spodni.

Oznacza to noszenie czarnych skarpetek z czarnymi spodniami, ciemnoszarych skarpetek ze spodniami z węgla drzewnego, niebieskich skarpetek z niebieskimi jeansami itd.

Ale to jest nudne.

Tak, jest to dobra zasada, która sprawia, że większość mężczyzn wygląda ostro i zawsze będzie odpowiednia w biznesie – ale dla odważnych komiwojażerów po pewnym czasie robi się nudno.

Więc co z mieszaniem tego?

W męskim stylu jest absolutnie miejsce na kolorowe skarpetki, które nie pasują do spodni. Wymaga to trochę więcej ostrożności, ponieważ nie jest to prosty, neutralny wybór, ale jeśli się o to zatroszczysz, to może wyglądać świetnie.

Po pierwsze – Kiedy nie nosić jasnych skarpetek
„Jasne” skarpetki mogą oznaczać wiele rzeczy: odważne, solidne kolory, klasyczne wzory, takie jak argumentacja i paisley, aż po rzeczy graniczące z nowościami (postaci z kreskówek i tak dalej).

Ogólnie rzecz biorąc, żadna z tych rzeczy nie zostanie pocięta jako część poważnego stroju biznesowego, ani też nie będzie okazją do pogrzebu. W tych sytuacjach nie chodzi o to, żebyś wyrażał swoją indywidualność – chodzi o to, żebyś okazywał szacunek i pasował do siebie.

Teraz są wyjątki od tej reguły. Są potężni mężczyźni, którzy noszą garnitury szyte na miarę z ręcznie robionymi włoskimi butami – i parę czerwonych lub lawendowych skarpetek.

Ci faceci wiedzą, co robią. Wygłaszają odważne oświadczenia, prawie jak wyzwanie. Garnitur służbowy z kolorowymi skarpetkami to wygląd, który mówi: „Tak, znam zasady, jestem wystarczająco pewny siebie i dbam o to, jak wyglądam, by go złamać, bo to dla mnie większa przyjemność”. Poradzisz sobie z tym”

Wszystko dobrze i dobrze, jeśli jesteś właścicielem Fortuny 500 lub byłym strażnikiem wojskowym. Reszta z nas powinna myśleć o naszych jaskrawo kolorowych skarpetkach jako o ubraniu towarzyskim, i zostawić je poza wszelką pełną sukienką służbową.

Kiedy nosić Jaskrawe Skarpety
Teraz, gdy już to zepchnęliśmy z drogi, oto dobra wiadomość: jeśli nie jesteś w takiej sytuacji formalnej, jak garnitur i krawat, generalnie masz możliwość noszenia kolorowych skarpetek, jeśli chcesz.

To musi być zrobione dobrze – nie można po prostu wrzucić ich na nic – ale zazwyczaj jest sposób, aby to zadziałało.

Dlaczego jednak miałbyś to robić?

Kilka razy może się zdarzyć, że będziesz chciała nosić kolorowe skarpetki, nie tylko po to, by cieszyć się nimi dla własnego dobra:

Kiedy chcesz ożywić prosty strój. Masz coś podstawowego do zrobienia w ciągu dnia? Para unikalnych skarpetek zamienia coś w rodzaju kombinacji dżinsów/T-shirtu lub khakis/kolorowej koszulki w coś, co wydaje się nieco bardziej przemyślane. To jest jak kieszonkowy kwadrat w kurtce – mówi ludziom, że nie wyglądasz tak przypadkowo. Włożyłeś trochę myślenia w strój.

Kiedy chcesz dodatkowej koordynacji kolorystycznej. Czytałaś ostatnio o swojej karnacji i swoich najlepszych kolorach? Pokaż je z jakimś subtelnym dopasowaniem. Kolorowa skarpetka, która uzupełnia coś jeszcze w stroju, jest miłym, szczegółowym akcentem. Pracuj nad tą samą kolorystyką, co Twoja kieszeń, koszula, a nawet sportowa kurtka czy sweter, aby uzyskać skoordynowany wygląd.

Kiedy wiesz, że będziesz robił interesy w swoich nogach pończoszniczych. Nie każda kultura biznesowa utrzymuje swoje buty na swoim miejscu przez cały czas. W takich miejscach, jak Japonia, buty są często zdejmowane na posiłki, a czasem nawet na drinki. Kiedy masz powód, aby wierzyć, że skarpetki będą na wystawie, idź do przodu i spraw, aby było to zabawne – tak długo, jak nie planujesz robić poważnych interesów z konserwatywnymi ludźmi. Nie musisz też jechać do Azji, aby nie mieć skarpetek; wszystko, od szatni, przez firmowe spa, po medytacyjne odosobnienie, może skończyć się na tym, że zrzucisz buty.

Poza tymi specyficznymi sytuacjami, jest też najprostszy i najlepszy czas na noszenie kolorowych skarpetek: kiedy masz na to ochotę.

Tak długo, jak długo zastanawiasz się nad tym, jak rozpinasz kostki, nie ma powodu, dla którego nie możesz bawić się skarpetkami w swoich podstawowych, codziennych, „po prostu idących o życie” strojach.

Zasady noszenia jaskrawo kolorowych skarpetek
Pamiętaj o przyczynie „zasady” dopasowywania skarpetek do spodni: jest ona neutralna.

Skarpetki, które nie pasują do spodni, z definicji nie są neutralne. Stanowią kontrast, niezależnie od tego, czy to zaplanowałeś, czy nie. (To znaczy, że chcesz to zaplanować.)

Oto kilka dobrych, prostych wskazówek, jak sprawić, by to dobrze wyszło:

  1. Kiedy w zwątpieniu, Go Classic
    Jeśli dopiero zaczynasz wyłamywać się z pasującej formy do spodni/skarpety, wytnij zęby na jakieś tradycyjne wzory.

Są one nieco ożywione, ale zazwyczaj są co najwyżej dwu- lub trzytonowe i zazwyczaj nie mają zbyt radykalnego koloru.

Więc co to jest „klasyczny” wzór skarpetek?

Argyle, po pierwsze (ukośny wzór skarpetek z diamentów i linii) – to tradycyjny styl skarpetek dla mężczyzn przez większą część stulecia i nadal nie można się z nim nie zgodzić. Jeśli chodzi o kolor, kłótnie mogą zaczynać się od bardzo prostej kombinacji czerni z szarością i przechodzić aż do żywych pomarańczy i zieleni.

Solidne kolory z małymi wzorami figurek jak paisley są również dobrą, tradycyjną opcją, podobnie jak proste paski o równej szerokości.

Jeśli zaczniesz od tych, i zachować kolory co najmniej nieco powściągliwy, powinieneś być w stanie bardzo łatwo wślizgnąć się w kolorowe nawyki skarpetki. Nie jest to tak bezmyślne, jak dopasowanie koloru spodni, ale jest blisko.

  1. Koordynacja z resztą stroju
    Pamiętaj, że „współrzędne” nie oznaczają „pasują” – Twoje skarpetki nie muszą być w tym samym kolorze co inne ubrania na ciele.

Ale fajnie jest mieć trochę naturalnej sympatii, więc myśl w kategoriach kolorów, które dobrze do siebie pasują. Zawsze wygląda to dobrze, jeśli skarpetki pasują do tego samego ogólnego motywu, co reszta stroju.

To może być tak proste, jak wybranie jednego z kolorów ze wzoru koszuli lub marynarki, i noszenie skarpetek w podobnym odcieniu. Nie musi to być nawet coś, co ludzie świadomie zauważają jako koordynację – ich oczy zobaczą to jako „dobry mecz”, nawet jeśli sami o tym nie pomyślą.

  1. Bądź świadomy swoich poziomów kontrastu
    „Kontrast” to zmiana z sąsiedniego koloru na następny. Wszyscy mamy pewien kontrast, zarówno w naszej naturalnej karnacji, jak i w naszych strojach.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć mniej więcej taki sam kontrast w całym swoim wyglądzie. Oznacza to, że jeśli Twoja górna połowa jest bardzo subtelna i ma niski kontrast – kurtka w tym samym kolorze, ale w nieco innym odcieniu niż koszulka pod nią, powiedzmy – nie chcesz, aby na dolnej połowie zmienił się kolor oczu.

Pomocną zasadą jest utrzymanie kontrastu pomiędzy spodniami i skarpetkami na mniej więcej tym samym poziomie, co kontrast pomiędzy spodniami i koszulą, w górze w talii. W ten sposób widzowie będą widzieć to samo podstawowe wrażenie wizualne aż do wysokości Twojego ciała.

Rozpoczęcie Kolekcji Kolorowych Skarpetek
Ostatni krok w noszeniu kolorowych skarpetek? Posiadanie pary do wyboru z tego działa dobrze w wielu strojach!

Jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś skarpetek, które nie pasowały do twoich spodni (lub, co gorsza, jeśli nosiłeś białe skarpetki ekipy, bez względu na to, jak wyglądają twoje spodnie), zacznij w każdym przyzwoitym sklepie z męską odzieżą. Większość z nich będzie miała do wyboru co najmniej kilka prostych, tradycyjnych wzorów, takich jak argyle.

Stamtąd udaj się do internetu i zacznij rozkoszować się własnymi gustami. Myśl w kategoriach strojów, z którymi najprawdopodobniej będziesz łączyć skarpetki – poszukaj kolorów, które uzupełnią Twoje ulubione koszule i kurtki, na przykład, lub jakichś kieszonkowych kwadratów, które chciałbyś wykorzystać w strojach.

A przede wszystkim, baw się dobrze. Życie jest zbyt krótkie, aby nigdy nie cieszyć się kolorowymi skarpetkami.