Follow Us

Modne śniegowce damskie – nie tylko na ferie!

Modne śniegowce damskie – nie tylko na ferie!

Co prawda zimowa aura w ostatnich latach dosyć mocno zmieniła swoje oblicze i przynajmniej w dużych miastach ciężko jest znaleźć śnieg w większej ilości, to jednak w górach go nie brakuje. Amatorzy białego puchu mogą do woli szaleć na nartach, deskach snowboardowych czy sankach. Wybierając się na taki wyjazd, warto pamiętać o odpowiednim odzieniu, które choć w pewnym stopniu zabezpieczy przed chorobą.

  1. Idealne buty na zimę – czy takie istnieją?
  2. Jak wybrać śniegowce damskie?
  3. Dodatkowe zabezpieczenia przed zimnem

Komfort termiczny jest niezwykle ważny, zwłaszcza przy długim przebywaniu na śniegu, gdzie zwykłe buty mogą szybko przemoknąć. Warto zaopatrzyć się w obuwie typowo zimowe, które jest odporne na przemoczenia i niskie temperatury.

Idealne buty na zimę – czy takie istnieją?

Szukasz idealnych butów na zimową porę, w których wygodnie można hasać nawet po bardzo zaśnieżonym stoku? Nie wiesz jakie obuwie sprawdzi się, gdy trzeba będzie zdjąć z nóg buty narciarskie i przejść kawałek drogi do samochodu lub na kwaterę? Najlepszym rozwiązaniem, które stawi czoła nawet najtrudniejszej zimowej aurze, są śniegowce damskie. Jest to obuwie niezwykle ciepłe, a przede wszystkim wygodne! Nowoczesne modele są ponadto przyjemne dla oka i pasują do modnych narciarskich strojów. Gdy za oknem temperatura spadnie sporo poniżej zera, a ulice spowije gruba warstwa śniegu, śniegowce można wykorzystać także na co dzień, choćby po to, by przez zaspy dotrzeć do pracy.

Jak wybrać śniegowce damskie?

Czym kierować się przy wyborze butów odpornych na śnieg i mróz? W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, z jakiego materiału zostały wyprodukowane. Powinny być wyposażone w specjalny system chroniący przed wilgocią i niskimi temperaturami. Po drugie, buty powinny być w odpowiednim rozmiarze. Należy unikać bardzo dopasowanych modeli, pamiętając o tym, że w warunkach zimowych często zakładana jest podwójna gruba skarpeta. I jeszcze jeden aspekt ważny szczególnie dla pań. Śniegowce muszą być ładne, tak by przyjemnie się w nich chodziło i by z łatwością można je było dopasować do reszty garderoby.

Dodatkowe zabezpieczenia przed zimnem

Śniegowce damskie to nie jedyny sposób na to, aby w stopy było ciepło. Chcąc jeszcze bardziej zadbać o swój komfort termiczny, można sięgnąć po specjalne ogrzewacze do butów w postaci wkładek żelowych. Produkty tego typu dostępne są między innymi w sklepach sportowych.