Follow Us

Strój kąpielowy jednoczęściowy, bikini czy monokini – co wybrać?

Strój kąpielowy jednoczęściowy, bikini czy monokini – co wybrać?

Zbliża się sezon letniego wypoczynku i kąpieli w różnych akwenach wodnych. Wszystko wskazuje na to, że bezpieczny wypoczynek nad wodą będzie w tym roku możliwy! Sprawdź, które stroje kąpielowe będą najmodniejsze w tym sezonie! Przypominamy, że opalanie się w ogrodzie również zaliczamy do kąpieli słonecznych!

Strój kąpielowy jednoczęściowy

Najbardziej popularnym krojem wśród strojów kąpielowych jest kostium kąpielowy jednoczęściowy. Ten rodzaj stroju pasuje do każdego kształtu figury i możesz go założyć zarówno na basen sportowy, jak i na plażę czy nad jezioro. Są różne modele i stopnie wycięcia w strojach kąpielowych jednoczęściowych, zatem każda z nas z pewnością dobierze model idealnie dopasowany do swojej figury. Najbardziej klasycznym modelem stroju kąpielowego jednoczęściowego jest model prosty, zabudowany z przodu, na wąskich ramiączkach, z delikatnie wyciętymi plecami. Mniej standardowe stroje kąpielowe mogą mieć podwójne lub krzyżujące się ramiączka lub sznureczkowe wykończenie na plecach.

Strój jednoczęściowy z wiązaniem 

Kolejnym z rodzajów kostiumu kąpielowego jednoczęściowego jest strój jednoczęściowy z gorsetowym wiązaniem przy dekolcie i mocno wyciętymi nogawkami. Krój ten bardzo dobrze współgra z większym biustem oraz sprawia, że nogi wydają się smuklejsze i dłuższe. Przy większym rozmiarze biustu wybieraj modele z usztywnianymi, fiszbinami lub wypełnieniami miseczek, aby zapewnić sobie maksimum komfortu podczas brania kąpieli słonecznych. 

Kobiece, dwuczęściowe bikini

Kostium dwuczęściowy bikini to zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o modę plażową w tym sezonie! Wykroje bikini są naprawdę bardzo różnorodne, a dobór odpowiedniego modelu zależy od Twoich preferencji oraz kształtu figury. Jeśli chcesz podkreślić wciętą talię, a dodatkowo wysmuklić nogi, wybierz majtki od bikini, które będą miały głębokie, ukośne wycięcia po bokach. Im mocniejszy kąt wycięcia nogawek w bikini, tym mocniej zaakcentujesz zgrabne uda i pośladki. Góry do strojów bikini również możesz kupić w wielu różnych modelach i wzorach. Dla kobiet z większym biustem polecamy usztywniane miseczki w kostiumach bikini, gdyż pomogą one utrzymać biust na właściwym miejscu.

Modne monokini na plażę

Połączeniem stroju kąpielowego jednoczęściowego i stroju bikini jest – bardzo modne w nadchodzącym sezonie – monokini. Ten rodzaj stroju kąpielowego ma piękne wycięcia na całej wysokości brzucha, a góra z dołem połączona jest zazwyczaj przy pomocy jednego cienkiego paska materiału, który biegnie dokładnie przez środek brzucha. Kształt wycięcia w stroju monokini możesz wykorzystać do tego, aby optycznie wymodelować wcięcie w talii. Dodatkowo, niektóre modele monokini są ozdobione metalowymi pierścieniami lub innymi elementami ozdobnymi.

Zobacz także: Jak dobrać strój kąpielowy

Jakie wzory na kostiumach kąpielowych wybrać?

Zasada dobierania wzorów na strojach kąpielowych – niezależnie od tego, czy jest to strój jednoczęściowy, bikini czy monokini – jest bardzo prosta, mianowicie: drobne, ciemne, delikatne wzory wizualnie wysmuklają sylwetkę, natomiast duże, chaotyczne kształty w jasnych barwach będą sprawiały, że konkretne partie ciała zostaną mocniej zaznaczone i wyodrębnione.