Follow Us

Stylówki do szkoły – zobacz, jak być na topie

Stylówki do szkoły – zobacz, jak być na topie

To głównie w szkole możesz zabłysnąć swoimi niepowtarzalnymi kreacjami. To tam obserwują Cię rówieśnicy i Twoje sympatie. Ale szkoła rządzi się swoimi zasadami i nie każda stylówka ma tam prawo bytu. Jak więc połączyć to, co lubisz, z tym, co wypada? Podpowiadamy, jak być na topie, jednocześnie nie narażając się na gniew dyrektora szkoły!

Diabeł tkwi w szczegółach

Czy naprawdę trzeba ubierać krótką spódniczkę po to, żeby zamanifestować swój styl życia? Można, kiedy jest ku temu okazja. Wyjście ze znajomymi, wieczorna impreza, spotkanie na domówce – wtedy takie kreacje się bronią. W szkole jednak wystarczy znacznie delikatniej podkreślić swój styl. W tym celu powstały naszywki, bransoletki, apaszki i inne dodatki. Swój lifestyle możesz zaznaczyć w skromny, pomysłowy sposób. To o wiele ciekawsze niż krzykliwe – a więc bardzo oczywiste – elementy garderoby. Potraktuj to jako wyzwanie i zastanów się, jak przemycić wyznawane przez siebie wartości w swoim stroju tak, aby uniknąć banału.

Smart casual

Czasem niewiele trzeba, by nadać swojej stylówce charakter elegancji. Sweter w tak zwany serek, kołnierzyk, marynarka – to mogą być pojedyncze elementy, które zupełnie odmienią wymowę Twojej kreacji. Z jednej strony możesz więc ubrać na siebie ulubiony T-shirt z wizerunkiem ukochanego zespołu, z drugiej – zarzucić na niego coś, co zneutralizuje jego rebelowy charakter. W ten sposób Ty nosisz to, co lubisz, a nauczyciele nie mogą Ci niczego zarzucić. Wilk syty i owca cała!

Zalety adaptacji

Znasz genezę stylu casual? Stworzyli go… brytyjscy chuligani. Mówi się, że nie chcieli być łatwym kąskiem dla funkcjonariuszy policji, więc zakamuflowali się poprzez przywdzianie bardziej formalnej odzieży. Tak narodził się styl, który do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Półformalne elementy garderoby nie tylko bardzko korzystnie się prezentują, ale pozwalają też symbolicznie podnieść renomę wyznawanych wartości oraz manifestowanego stylu życia.

Buty to esencja

Pisaliśmy już o tym, że dodatki mogą całkowicie odmienić wymowę Twojego stroju. Jeszcze większą moc mają w tym aspekcie buty. Mogą świetnie wyrazić lifestyle ich użytkownika, ponieważ zaklęty jest w nich cały system wartości, który wiąże się z ich historią. Pomyśl o legendarnych modelach, takich jak adidas Superstar lub Converse All Star Chuck Taylor. To kolekcje, które wyrażają więcej niż tysiąc słów, a przy tym bezbłędnie pasują do półformalnego stylu. Dodadzą sporo luzu do kreacji obejmujących sukienki w kraty czy koszule z kołnierzykiem. I powiedzą wszystkim wokół, jakie naprawdę wyznajesz wartości.

Masz już pomysł, jak pokazać się w szkole? Kluczem do sukcesu jest odnalezienie złotego środka. Postaraj się odszukać w formalnych elementach garderoby inspirację do stworzenia indywidualnej stylówki, która pozwoli Ci zarazem wyrazić siebie! Ciekawe rozwiązania czekają na Ciebie w sklepie reporteryoung.pl.