Follow Us

Wanny asymetryczne – niebanalne rozwiązanie do łazienki

Wanny asymetryczne – niebanalne rozwiązanie do łazienki

Aranżując łazienkę, nie musimy sięgać po banalne rozwiązania, szczególnie gdy mamy niewielkie możliwości przestrzenne. Wanna asymetryczna pozwala nieszablonowo wykończyć pomieszczenia, a do tego zaoszczędzić przestrzeń użytkową. Taka wanna wyróżnia się ciekawym kształtem, który może przypominać trójkąt, wielokąt lub trapez, a także różną długością boków. 

Wanna asymetryczna pozwala doskonale zagospodarować przestrzeń każdej łazienki, zarówno małej, trudnej w adaptacji, jak również dużej i przestronnej. W niewielkim pomieszczeniu taka wanna umożliwia również optymalne wykorzystanie metrażu. Wanny asymetryczne zajmują mało miejsca, a jednocześnie oferują dużo przestrzeni wewnątrz. Dodatkowo specyficzna konstrukcja i długość zbiornika na wodę umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji podczas kąpieli. Wanna asymetryczna w dużej łazience gwarantuje zwiększenie atrakcyjności wnętrza oraz komfort w trakcie relaksu. 

Wanny asymetryczna – charakterystyka

Wanny asymetryczne, jak wskazuje nazwa, charakteryzują się nieregularnymi wymiarami. W przeciwieństwie do standardowych modeli nie są one idealnie prostokątne. Najczęściej jeden z ich boków jest krótszy lub inaczej ukształtowany. To sprawia, że wanna zyskuje niebanalny efekt wizualny, a użytkownik ma więcej wolnej przestrzeni w łazience. Dodatkowo warto zauważyć, że tego typu wanny różnią się od tradycyjnych także konstrukcją misy – jest ona najczęściej owalna i charakteryzuje się mocno skośnymi ścianami. Często jest także wyposażona w siedziska i oparcia, co podnosi komfort podczas użytkowania.

Te właściwości wanien asymetrycznych sprawiają, że są one bardzo przyjazne dla osób starszych i dla dzieci. Tego typu modele są najczęściej wykonywane z akrylu, ponieważ materiał ten jest bardziej podatny na kształtowanie. Dodatkowo jest miły w dotyku i ma właściwości termoizolacyjne oraz antypoślizgowe. 

Wanna asymetryczna prawa czy lewa?

Wybierając wannę asymetryczną, warto zwrócić uwagę na to, czy do naszej łazienki lepszy będzie lewy czy prawy model. Tego typu wanny są montowane najczęściej w rogu pomieszczenia. Wybór konkretnej strony zależy od układu łazienki i tego, jak została zaprojektowana strefa kąpielowa. Wanna asymetryczna lewa lub prawa zawsze ma jeden bok prosty z regularnym kształtem. To on umożliwia montaż na ścianie. Natomiast pozostałe boki mogą być krótsze lub owalne.

Wanny asymetryczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ dają duże możliwości aranżacyjne w każdej łazience. Dodatkowo takie wanny są dostępne w wielu rozmiarach, co pozwala łatwo dobrać właściwy model do naszego pomieszczenia.